Zestaw solarny kamper - jaki wybrać?Przenośne zestawy solarne są niezwykle często wybierane przez klientów. Nie ma się czemu dziwić, to one pozwalają na duży komfort podczas użytkowania. Dużą popularnością cieszą się zestawy solarne do kampera, które umożliwiają przede wszystkim w niezwykle prosty sposób stałe ładowanie akumulatora, a jednocześnie pozwala na wygodę użytkowania i utrzymanie go dobrej kondycji. Jednak bardzo istotne jest odpowiednie dobranie zestawu solarnego do kampera, aby mógł zapewnić wydajną pracę.

Zestaw solarny kamper - jaki wybrać?

Na rynku istnieje bardzo szeroki wybór zestawów solarnych do kampera, które charakteryzują się różnymi mocami. W zestawie znajdują się wszystkie niezbędne elementy, dzięki którym w prosty sposób można czerpać radość z zasilania fotowoltaicznego. Zestawy dedykowane są dla akumulatorów o różnych mocach od 60 do 110 Aha. To one są w stanie bez problemu zasilić oświetlenie, a także radio, telewizor czy pompkę do wody, laptopa i ładowarki do telefonu, a także lodówkę. Dzięki czemu w przyjemny sposób można czerpać maksymalną przyjemność z wyjazdu kamperem.

camping-1289930_1280

W zestawie znajdują się przelotki dachowe, a także systemy montażowe narożne. Chociaż zestaw solarny kamper dedykowany jest do używania podczas miesięcy o największym natężeniu światła, czyli od marca do października, to działa przez cały rok, podczas słonecznych dni. Jeżeli chodzi o ich przeznaczenie to z pewnością instalacja o średniej wielkości w pełni wystarczy na potrzeby od 1 do 3 osób.

Warto podkreślić, że zestawy solarne kamper mogą obsługiwać szereg urządzeń o niewielkim napięciu, dlatego z powodzeniem sprawdzą się do ładowania tabletu, oświetlenia ledowego czy pompki, wody lub radia, albo lodówki, która jest zasilana napięciem 12 V.

Zestaw solarny kamper - zasada działania

Zasada działania zestawów solarnych dedykowanych do kamperów jest bardzo prosta, ponieważ dzięki panelom słonecznym, które zostają zamontowane na dachu pojazdu przekazywana jest zgromadzona energia pozyskiwana ze słońca za pośrednictwem regulatora ładowania do akumulatora, który zostaje naładowany. Z kolei z niego może być pobierana energia. Jak można zauważyć zestaw solarny do kampera występuje w wielu rodzajach, ale dzięki niemu istnieje możliwość zapewnienia dużego komfortu podczas podróżowania, ponieważ uzbraja w energię elektryczną szereg różnorodnych urządzeń. Jednocześnie jest niezwykle wydajny i z pewnością posłuży przez długi czas. Jednak przed zakupem warto doradzić się profesjonalistów w sprawie wyboru konkretnego modelu.