Ukraina – Architektura co warto zobaczyć?Ukraina – Architektura co warto zobaczyć?

Ukraina to kraj zarówno dla chcących spędzić urlop możliwie najtańszym kosztem, jak i dla lubiących eleganckie, bardziej prestiżowe kurorty; zarówno dla lubiących góry, jak i dla wolących wylegiwanie się na plaży, słowem: jest to kraj dla każdego. 

Dla Polaków jednak największą, a przynajmniej jedną z największych atrakcji Ukrainy jest Lwów. Oczywiście dziś – bez względu na polską historię – jest to miasto ukraińskie, które łączy w sobie dwa światy (łaciński i prawosławny) oraz dwie cywilizacje (zachodnią i wschodnią), ale mimo to, krocząc tamtejszymi uliczkami, wciąż można napotkać na mnóstwo śladów polskich, a także żydowskich czy ormiańskich. Do najważniejszych atrakcji miasta należy:

Nie tylko Lwów

Trudno wyobrazić sobie więc wycieczki na Ukrainę - www.kresy.com, które nie uwzględniają Lwowa. Nie oznacza to jednak, że kraj ten nie ma innych atrakcji do zaproponowania, a wręcz przeciwnie. Polacy bardzo chętnie odwiedzają również np.:

Ukraina to także wspomniane szlaki górskie – Howerla, Brebeneskuł, Pop Iwan Marmaroski – te i wiele innych szczytów cieszą się uznaniem łazików górskich z całego świata. Podsumowując więc, nasz wschodni sąsiad to doskonały cel podróży, bez względu na to, jaką formę spędzania wolnego czasu preferujemy.