Stosowanie agrochemii pomaga ograniczyć grunty rolne



Nowoczesne praktyki ochrony upraw wspierają zwiększoną produktywność na istniejących gruntach rolnych, zmniejszając w ten sposób presję na nieuprawiane obszary, które zapewniają ważne siedliska dla dzikich zwierząt, takich jak ptaki, pszczoły i inne owady.

Koncentrując się na podejściach, które mają na celu maksymalizację plonów na danym obszarze, konwencjonalne rolnictwo optymalizuje zarówno produktywność gruntów uprawnych, jak i dostępność gruntów nieuprawianych w celu uzyskania innych korzyści w zakresie ochrony i dzikiej przyrody.

uprawy02

Rolnicy stosują agrochemię do zwalczania chwastów w uprawach ziemniaka

Rolnictwo o niższych plonach, na przykład w systemach niskonakładowych lub organicznych, nieuchronnie wywarłoby presję na przywrócenie obecnie nieuprawianej ziemi z powrotem do produkcji, jeśli poziomy plonów mają zostać utrzymane lub zwiększone, z wyraźnymi konsekwencjami dla dzikich zwierząt i środowiska. Skuteczniejsze zwalczanie chwastów pozwala rolnikom na stosowanie mniejszej liczby upraw, takich jak orka, co pomaga ograniczyć emisje gazów cieplarnianych i poprawić jakość gleby.

uprawy01

Stosowanie produktów agrochemicznych na gruntach odłogowanych do ochrony przed chwastami może również pomóc w zapewnieniu właściwego zarządzania gruntami, aby zapewnić maksymalne korzyści. Niektóre z najlepszych przykładów rolnictwa zachowawczego przyjmują konwencjonalne podejście, zarówno do uprawy roślin, jak i do zarządzania gruntami pod kątem bioróżnorodności i środowiska. Takie podejście często postrzega środki ochrony środowiska jako uprawę, jak każdą inną, zarządzaną z tym samym czasem, wysiłkiem i kosztami oraz zgodnie z tymi samymi zasadami agronomicznymi, co reszta gospodarstwa. Dodatkowo zwalczanie chwastów w uprawach ziemniaka pomaga zwiększyć plony niskim kosztem. Ma to nie tylko szeroko zakrojony pozytywny wpływ na dzikie zwierzęta, ale obecność pożytecznych owadów na obrzeżach pól zapewnia dodatkową kontrolę szkodników w sąsiednich uprawach, zmniejszając potrzebę stosowania środków owadobójczych w późniejszym okresie roku.