Jakie cechy mają dobre podkłady pod panele?Remontowanie domu bądź mieszkania otwiera nam drogę do wymiany całej podłogi. Często w takim momencie decydujemy się na położenie paneli podłogowych, bądź też parkietu panelowego. Oprócz tego nierzadko lubimy dodać także do tego całego interesu ogrzewanie podłogowe, które jest niesamowicie komfortowym rozwiązaniem, ponieważ powoduje, że nigdy nie będzie nam zimno w stopy. Jednak układając podłogę musimy brać pod uwagę pewne istotne fakty, ponieważ w innym przypadku całość może nie zadziałać tak jak byśmy tego chcieli. Sprawdźmy więc jak odpowiednio wykonać taką podłogę. Zapraszamy do lektury naszego poradnika.

rodzaje multiprotect

Na początku trzeba ułożyć warstwę izolacyjną od strony posadzki. Następnie kładziemy rury ogrzewania podłogowego, albo też maty grzejne do ogrzewania elektrycznego. Tutaj wybór już należy do nas, jaką konkretnie opcję ogrzewania sobie wybierzemy. Następnym etapem jest położenie na tym samej podłogi, czyli podkładów oraz samych paneli, bądź też parkietu panelowego. I tutaj wiele osób popełnia błąd, który później znacznie ogranicza efektywność cieplną ogrzewania. Mianowicie mają one zbyt duże tak zwane opory cieplne, a więc nie przepuszczają odpowiednio do samych paneli ciepła, które wygenerowane jest poniżej przez system ogrzewania podłogowego wodnego lub elektrycznego.

podklad na ogrzewanie

Musimy więc znaleźć sobie takie podkłady, które zapewnią prawidłowe amortyzowanie nacisku wywieranego od góry na podłogę, ale jednocześnie będą miały dobre przewodnictwo cieplne, niewielkie opory termiczne, a najlepiej minimalne. Czy trudno znaleźć taki produkt? Po pobieżnym przeszukaniu internetu trafiamy na różne pozycje, między innymi dobrym wyjściem mogą być podkłady Multiprotect by Arbiton, które producent zachwala jako posiadające naprawdę minimalne opory cieplne, a tego właśnie potrzebujmy do ogrzewania podłogowego. Podkłady muszą być także na tyle ciężkie by się nie przemieszczały oraz na tyle sprężyste, by ich właściwości amortyzujące pozostawały na najlepszym możliwym poziomie. Wtedy taka podłoga będzie dobrze grzać, ale także panele nie będą skrzypieć, wybrzuszać się czy wręcz pękać.

Multiprotect arbition

Pamiętajmy, że inwestycja w dobre podkłady pod panele jest niezwykle ważna. Jest to niewidoczny, ale bardzo istotny element podłogi, którego później nie będzie już można wymienić. Dlatego też konieczny jest trafny wybór podkładów już na etapie wykonawczym, jeszcze zanim panele będą położone. Aby kupić w takiej samej cenie lepsze jakościowo podkłady najlepiej zamówić je przez sieć, w jednym ze sklepów internetowych.