Fungicydy do ochrony rzepakuRzepak ozimy narażony jest na zaatakowanie przez choroby. Jeśli zima będzie łagodna, a do tego morka to szanse na to, że jakaś choroba go zaatakuje są bardzo duże. Jeśli śnieg wszystko przykrył i pojawiła się pod spodem wilgoć to znowu choroby tylko czekają żeby atakować nasze uprawy.

Nie jest łatwo dzisiaj cokolwiek uprawiać, dlatego trzeba wiedzieć jak się do tego przygotować. Mamy dzisiaj nowoczesną ochronę fungicydową, ale czy wiemy jak to stosować? Taka ochrona fungicydowa rzepaku ozimego musi być bardzo skuteczna. To wszystko, dlatego że wykonując oprysk mamy jedną szansę. Byłoby dobrze ja wykorzystać, a wtedy przekonamy się, że to działa. Jeden litr środka chemicznego i trzysta litrów wody, to jest przepis na nasz sukces, dlatego trzeba wybrać fungicyd, który jest na tyle skuteczny żeby można było sobie poradzić z chorobami, jakie występują albo dopiero wystąpią. Dobrze dobrany fungicyd można będzie stosować zapobiegawczo, czyli nie ma jeszcze objawów, ale my nie chcemy ich widzieć, dlatego stosujemy takie rozwiązanie. Im dłużej czekamy z tym żeby zrobić oprysk tym większe są szanse, że pojawi się pierwsze stadium choroby. Wtedy natychmiast trzeba będzie zrobić oprysk i sobie z tym poradzić. Jeśli za długo będziemy czekać to wszystko może być niestety do zaorania.

pole-1 (1)

Informacje o stosowaniu fungicydów

Im więcej będziemy wiedzieć tym łatwiej nam wybierać środki chemiczne, które będą bardzo skuteczne. Nie warto stosować czegoś, co pochodzi od mało znanego producenta. Skoro można zrobić jeden bezpieczny oprysk to byłoby dobrze wybrać coś, co naprawdę skutecznie podziała. Rzepak ozimy atakowany jest przez pleśń szarą i przez zgniliznę, dlatego trzeba się przygotować do takiej walki. Gdzie znajdziemy bardzo przydatne informacje o ochronie rzepaku ozimego? Wystarczy wejść na stronę ochrona fungicydowa rzepaku. Wszystko mamy bardzo dokładnie opisane, dlatego każdy będzie wiedział jak postępować żeby zwiększać skuteczność działania środków chemicznych.

pole-33 (6)